zpět na úvod

počítadlo přístupů od 24.6.2004počítadlo přístupů od 24.6.2004počítadlo přístupů od 24.6.2004počítadlo přístupů od 24.6.2004počítadlo přístupů od 24.6.2004

stránky pořadu Uvolněte se, prosím

V roce 1994 jsem nastoupil do televize Premiéra a režíroval tu Zpravodajský deník. Ten se nejprve předtáčel, později se vysílal živě. Pro marketing tehdejší Premiéry jsem vyráběl i tzv. Premiéra mixy, což byly krátké reklamní spoty ve stopáži od 30 vteřin do 6 minut (vystupovala v nich například i Jana Nováková). S Brigitou Zlámalovou jsem připravoval pořad Echo Premiéry. Přes léto jsem v Itálii natočil dokument Tenisové legendy, který byl pozvánkou na pražský turnaj Senior Tour (toho se zúčastnil i Björn Borg).

V roce 1995 televize Premiéra rozjela společně s Evropou 2 velmi úspěšný pořad S.O.S., který se vysílal živě každý den odpoledne ve stopáži cca 180 minut. Tady se jako moderátoři postupně objevila většina současných úspěšných moderátorů (například Leoš Mareš, Pavla Charvátová, Pavel Anděl, Monika Valentová, Martin Veselovský, Bořek Slezáček atd.). V této době jsem kromě S.O.S. vyrobil cca 30 hudebních dokumentů (například o Michaelu Jacksonovi, Ozzy Osbourneovi, Davidu Bowiem, Lenny Kravitzovi, Marku Knopflerovi, o kapelách Kiss, Faith No More, E.L.O., Black Sabbath, Spice Girls, Oasis, Red Hot Chili Peppers, Def Leppard, Iron Maiden a dalších).

V roce 1996 jsem režíroval živé týdenní přímé přenosy Pivrncovy jedenáctky – magazínu o uplynulém kole fotbalové ligy. V jeho moderování se střídali Michal Suchánek, Ondřej Vetchý, Ondřej Hejma, Josef Vinklář a Jan Jiráň. Dalšími pořady, které jsem režíroval, byly i Akta a Duel s Milanem Šímou a Janem Martínkem (také živě).

V roce 1997 jsem režíroval charitativní Koncert pro Moravu a Slezsko, který se konal ve Zlíně a měl podpořit lidi postižené povodněmi.

V roce 1998 jsem zrežíroval i dva videoklipy – zpěváka Pancha a poslední klip Petra Nováka Rub a líc, který zpíval společně s Karlem Kahovcem.
V této době jsem vyráběl i množství dokumentů o společenských akcích, jejichž mediálním partnerem tehdy Premiéra byla. Např. Playboy VIP Party, Centrotex v Národním divadle, Bohemia Sekt na Hradě, Rock s Ježíšem (koncert hvězd muzikálu Jesus Christ Superstar), módní přehlídky OP Prostějov, cestopisné dokumenty Tunisko očima Evropana atd.

V roce 1998 se Premiéra přestěhovala z Paláce kultury na Palmovku a o tomto „stěhování“ jsem natočil dokument Operace bez umrtvení. Dále jsem režíroval dokumenty z akcí, kde Prima figurovala jako mediální partner. Např. festival Mezi ploty (1998. 1999, 2000), Shakespearovské slavnosti (1998, 2000), Prima sezóna v Náchodě, dokument o působení našich vojáků v Bosně – Bez sentimentu. Na závěr roku jsem režíroval Silvestrovský střihák s Martinou Kociánovou a Novoroční zdravici našich moderátorů.

V roce 1999 jsem začal režírovat pořad To je fór s hercem Otou Jirákem. Dále jsem režíroval silvestrovský pořad Prima Silvestr, ke kterému jsem napsal i scénář. Pořadem tehdy provázel herec a moderátor Jan Kraus. I v tomto roce jsem režíroval Deník na Primě a Prima televizi s Veronikou Duškovou.

V roce 2000 pokračovala spolupráce s Janem Krausem v talk show Další, prosím, kterou vysílala televize Prima. Natočili jsme 22 dílů. Režíroval jsem i letní speciály Mňam aneb Prima vařečka a silvestrovský střihák Prima zábava. Dále pokračovalo natáčení pořadů To je fór s Otou Jirákem, Zpravodajského Deníku a Prima televize.

Rok 2001 jsem zahájil natáčením pořadu O.K. – Občan Kraus. Ale jelikož se formát nevyvíjel podle našich představ, skončilo pouze u dvou dílů. Dále jsem režíroval Deník na Primě a Prima televizi.
Samostatnou kapitolou je pořad Nikdo není dokonalý. Po čtyřech letech strávených na ulici/1997 – 2001/, kde jsme společně s Jiřím Krampolem točili ankety, jsem po smrti Eduarda Sedláře v roce 2001 začal režírovat i samotné divadelní představení.

První polovinu roku 2002 jsem strávil nočními projížďkami v taxíku při natáčení první české reality show Taxi, prosím v produkci České televize. Jan Kraus se za volantem televizního taxíku střídal s Jaroslavem Duškem. V České televizi jsem se také režisérsky podílel na pořadu Ze života zvířat, který mapoval každodenní život na jedné pražské veterinární klinice. Pořadem provázel opět Jan Kraus. Ve stejném roce jsem na Primě začal režírovat pořad o zvířatech Miláčci. Společně s Honzou Musilem ho moderovala Zora Jandová. Poté následoval Silvestrovský střihák, Silvestrovský deník a Novoroční zdravice Jiřího Krampola, Martina Dejdara a Heleny Vondráčkové. Celý rok jsem průběžně režíroval Nikdo není dokonalý, Deník na Primě a pořad Prima televize s Veronikou Duškovou.

V roce 2003 jsem začal režírovat pořad Někdo to rád horké se Simonou Krainovou, do kterého jsem kromě studia zrežíroval i cca 50 reportáží. Dále jsem režíroval i cca 20 reportáží do Receptáře Prima nápadů s Přemkem Podlahou. S Danou Morávkovou a Zdeňkem Mahdalem jsem zrežíroval hrané scénky do Silvestrovského střiháku, pod kterým jsem podepsaný i jako scénárista. Režíroval jsem opět i Novoroční zdravici, tentokrát s ředitelem Primy Martinem Dvořákem.
S Jirkou Krampolem jsme odkroutili další rok pořadu Nikdo není dokonalý, na Primě jsem začal vyrábět fotbalový magazín Odpískáno, dále jsem zde režíroval Deník a Prima televizi s novým moderátorem Patrikem Rozehnalem.
Díky mediálnímu partnerství televize Prima jsem natočil i dokumenty Rolling Stones v Praze, Andrea Bocelli v Praze, Robbie Williams v Praze, Lord of the Dance v Praze a Film o filmu Krysař, který natočil F. A. Brabec (můj film o filmu je i na DVD Krysař).

V dubnu 2004 jsem byl za zvláštních okolností odvolán z pořadu Nikdo není dokonalý.Za tři roky jsem natočil cca 150 dílů tohoto úspěšného pořadu televize Prima. Volné léto jsem si zpříjemnil natáčením dvou hudebních klipů - německé zpěvačky Laydee v nočních scenériích Prahy a dýdžejů Uwa a Lucasa v klubu Duplex na Václavském náměstí. . Po letním pilotu pořadu Uvolněte se, prosím se nám tento pořad s Janem Krausem podařilo nastartovat od prvního listopadového týdne na České televizi. Na podzim roku 2004 se Prima odhodlala jako první v Čechách k spuštění virtuálního zpráv. Společně s architektem Martinem Hruškou jsme vytvořili nový design Deníku. I v tomto roce jsem vyráběl fotbalový magazín Odpískáno a Prima televizi.

Rok 2005 se nesl ve znamení nebývalého úspěchu pořadu Uvolněte se, prosím, který vyvrcholil v říjnu 2005 udělením ELSY 2005 za nejlepší zábavný pořad. Prakticky celý březen jsem natáčel hodinový dokument o Rodinných poutech, kterým nás provázel Tomáš Matonoha. V dubnu jsem navíc režíroval kampaň České televize k Mistrovství světa v ledním hokeji ve Vídni, kde jsme slavně vyhráli. Začátkem května jsem točil reklamu pro autopůjčovnu SIXT, kterou jste v následujícím půl roce často mohli spatřit v přenosech z Formule 1. V létě jsem přijal nabídku natočit cca 15 medailónků pro první sérii Vyvolených na Primě(mj. Vladka Dobrovodského a Věru Patt).
Úspěšný rok jsem zakončil režírováním Silvestru 2005 pro Českou televizi s názvem Uvolňujte se, prosím, kde jsme se kromě Jana Krause setkali i s Ivanem Mládkem, Luďkem Sobotou, Václavem Vydrou, Pavlem Liškou , Tomášem Matonohou, Alešem Hámou a Jakubem Wehrenbergem, Kabáty, Těžkým Pokondrem, Olympicem, Janou Kratochvílovou a dalšími. Opět jsem režíroval i Deník na Primě, Prima televizi s Luďkou Kuralovou a fotbalový magazín Odpískáno.Pro Primu jsem zrežíroval i spoty Miss XXL s Jirkou Krampolem či Desku roku.

Rok 2006 jsem zahájil natáčením spotu na Auto roku se Zdeňkem Izerem a Luďkou Kuralovou. Pokračuji v režírování pořadu Uvolněte se, prosím, fotbalovém magazínu Odpískáno, Deníku a pořadu Prima televize. Začátkem března jsem pro Českou televizi vyráběl spoty pro Týtý.
V sobotu 11.3.2006 jsme v přímém přenosu televize Nova vyhráli dvě Týtý zrcátka za nejlepší pořad a nejlepšího moderátora zábavných pořadů. Od dubna 2006 jsme začali s obdobou úspěšného pořadu Uvolněte se, prosím jezdit i jednou měsíčně na Slovensko. Talk show Jana Krause se jmenuje Bez obáv, prosím a vysílá se na televizi JOJ poslední neděli v měsíci. V květnu jsem připravoval celý týden pro Českou televizi reportáže z festivalu animovaného filmu v Třeboni Šupiny z Anifestu. Po odpočinkových prázdninách jsem na podzim začal chystat silvestrovské vydání pořadu Sám doma s Těžkým Pokondrem, tentokrát hlavně pro muže. Říjen nám přinesl ocenění Elsa za nejlepší pořad roku 2005. V listopadu jsem se podílel na rozjezdu 1. Zpráv na Primě. Před Vánoci 2006 jsme se domluvili s internetovou televizí Stream TV, že pro ní budu vyrábět talk show Limuzína (více zde)

Počátkem roku 2007 jsem po 15 letech skončil spolupráci se selfem televize Prima, neboť byl zrušen pořad Prima televize. Dál už na Primě režíruji jen 1.Zprávy. Pro Českou televizi chystáme už třetím rokem pořad Uvolněte se, prosím. Koncem března se odvysílal už 100.díl, který měl i rekordní sledovanost přes 1,7 mil. diváků. Stále jezdíme jednou měsíčně vlakem na Slovensko vyrábět pro Jojku talk show Bez obáv, prosím.
Po úspěšném silvestrovském vydání Sám doma pracuji s Těžkým Pokondrem na pravidelném magazínu pro některou z televizí.
V květnu jsem se opět vypravil do Třeboně na festival animovaného filmu Anifest 2007, odkud jsme vysílali Šupiny z Anifestu ( více zde) .
V létě 2007 jsem natáčel jeden díl pořadu Fokus, který se vysílal na kanále ČT24 a který představuje tři zajímavé osobnosti, které spojuje jedno téma.
Začátkem srpna jsem na Primě začal vysílat pořad Premier League Live!(více zde) , jehož součástí jsou přímé přenosy anglické fotbalové ligy. Prima zakoupila práva na přenosy z anglické Premier League na tři roky. Ročník 2007-2008 je navíc takovou generálkou na EURO 2008 (více zde) , které budu příští rok v červnu režírovat. Stěžejní mediální tváří celého projektu je Vladimír Šmicer.
V září jsem přijal nabídku firmy Eallin TV, abych se stal jedním z režisérů hudebního magazínu Musicblok, který se vysílá každou středu na ČT1 kolem 23.00. Po dvanácti letech od hudebního pořadu S.O.S., který se vysílal na Primě, se tak rád vracím k natáčení koncertů, navíc ve dvojici se známým redaktorem Reflexu Honzou Dědkem, se kterým si rozumíme pracovně i lidsky. A jelikož se v moderování pořadu střídají známé osobnosti, tak jsem dal příležitost i svým osvědčeným jménům - Borisi Hybnerovi, Zdeňkovi Srstkovi, Jiřímu Krampolovi, Mirkovi Kamanovi nebo Spejblovi a Hurvínkovi.
V listopadu jsem režíroval i další hudební pořad České televize, který se jmenuje Pomeranč (více zde) a který moderuje originálním způsobem Martin Zeller.Natáčení tohoto pořadu se navíc k mému velkému potěšení konalo na rozestavěném stadionu v Edenu a zpovídaným byl opět Vladimír Šmicer.
V prosinci 2007 jsem dostal nabídku na režírování nové talkshow Michala Suchánka a Richarda Genzera Mr. GS. Bohužel po několika schůzkách jsem zjistil, že spolupráce s televizí Nova mi asi není souzena a z projektu jsem před natočením pilotního dílu odstoupil.

Začátkem roku 2008 jsem byl osloven televizí Prima,abych se podílel na novém designu Zpráv TV Prima A tak se začátkem února Prima pustila v čele s Pavlem Zunou a Mirkou Čejkovou do ostrého souboje s televizí Nova. Sledovanost prvního dne se vyšplhala téměř k 1,5 milionu diváků. Bohužel průběh dalších týdnů ukázal, že setrvačnost diváků je silnější a my tak budeme muset v následujících měsících zapracovat na dílčím vylepšení stávajícího formátu.
Drobná změna nastala od ledna 2008 i v pořadu Uvolněte se, prosím.(všechny odvysílané díly je možné si pustit na www.uvolnetese.cz). Kvůli aktuálnosti pořadu jsme se rozhodli, že ho sestříhám hned po čtvrtečním natáčení, aby byl už druhý den večer připraven k odvysílání. Stále nás těší neutuchající zájem diváků, sledovanost v průměru 1,3 milionu diváků je velkou motivací.
V únoru 2008 jsem absolvoval s Michalem Suchánkem a Richardem Genzerem dvoudenní výlet do Vysokých Tater, kde jsem se s nimi podílel na programu pro firmu Mars.
Pro self ČT jsem začátkem března točil medailonek Kamily Moučkové pro její uvedení do Dvorany slávy na Týtý 2008.
Jinak stále režíruji hudební magazín Musicblok(více zde) , průvodci byli Heidi Janků a Jan Antonín Duchoslav (Viki Cabadaj ze Sněženek a machrů).
S internetovou televizí Stream jednáme o natočení dalších dílů Limuzíny.
V průběhu března vyšly jako přílohy Lidových novin postupně všechny tři DVD Uvolněte se, prosím,ke druhému z nich jsem poskytl i rozhovor, který vyšel v Lidových novinách 18.3.2008 (více zde ).
Celý červen jsem se věnoval největšímu projektu v historii televize Prima, režii přímých přenosů z fotbalového Mistrovství Evropy v kopané v Německu. Ve studiu EURO 2008 se vystřídala řada fotbalových legend vedených moderátory Radkem Šilhanem a Martinem Šteflem.
Ani Uvolněte se, prosím nezůstalo pozadu, hostem byl držitel Zlatého míče 2003 fotbalista Pavel Nedvěd.
V červnu slavnostně zahájila své vysílání i zpravodajská televize Z1. Zde jsem režíroval několik pravidelných publicistických pořadů, jako např. Interview B.T. (Báry Tachecí), To říkáte Vy, Leaders Club a 18 minut(zde se jako moderátoři střídali Halina Pavlowská, Petra Procházková, Milan Knížák, Eugen Korda a Igor Chaun). Asi nejzajímavější pro mě byl cyklus 24 hodin s..., kde jsem měl možnost postupně strávit den s fotbalistou Vladimírem Šmicerem, zpěváky Bárou Basikovou a Meky Žbirkou.
Pokračuji i v režírování hudebního magazínu Musicblok, kde se jako moderátoři postupně vystřídali na jaře Jan Saudek, Agáta Hanychová, Ota Jirák a Sámer Issa, na podzim Pepa Vojtek, Jackass Praha, Meky Žbirka a Jirka Krampol.
Po prázdninách pokračuje Uvolněte se, prosím, každou sobotu režíruji v televizi Prima studia k přímým přenosům Premier League Live! a jednou týdně Zprávy.
V říjnu jsem převzal už potřetí v historii horkou sošku ELSA 2008 za pořad Uvolněte se, prosím přímo od pánů Vávry a Šteindlera ve stylu Alles Gute.
Koncem října jsem byl Pavlem Zunou pozván do týmu televize Prima na závěrečné natáčení jeho pořadu Ber nebo neber. Společně s Mirkou Čejkovou, Janem Tunou a Terezou Anteneovou se nám podařilo získat přes 800tis. Kč pro Nadaci Taťány Kuchařové. Super pocit!
V listopadu jsem využil nabídku ČT na natočení dokumentu z plesu Stardance III na Žofíně. Jako moderátora jsem si vybral olympijského vítěze Aleše Valentu.
Koncem listopadu jsem ještě natočil upoutávku s Halinou Pawlowskou na pořad Pretty Woman 2008.
Začátkem prosince jsem neodolal nabídce zahrát si fotbalového „bafuňáře“ po boku slávistické hvězdy Vladimíra Šmicera v nekonečném seriálu televize Nova Ulice. Vše pro Slávii...
V půlce prosince jsem využil možnost režírovat kampaň Tři roky ČT4. Ve studiu jsem měl kromě většiny sportovních redaktorů ČT možnost natáčet s legendami českého sportu Dominikem Haškem, Antonínem Panenkou, Barborou Špotákovou, Tomášem Vernerem, Davidem Kosteleckým, Martinou Sáblíkovou a dalšími.
Prosinec byl také ve znamení předtáček znělek pro TV Barrandov, první byla pro Talkshow Jana Saudka, druhá pro pořad Knortime s Milošem Knorem. Oba pořady od ledna 2009 na TV Barrandov i režíruji.

V lednu 2009 jsem začal na TV Barrandov kromě Talkshow Jana Saudka a Knortimu režírovat i týdeník Zuzany Bubílkové pod názvem Politická střelnice.
Pokračuji v natáčení Uvolněte se, prosím na ČT, Premier League Live! a Deníku na Primě. Kromě hudebního magazínu Musicblok, kde se objevili Miloš Knor, Ruda z Ostravy a Anife Vyskočilová, jsem přijal i nabídku režírovat Noc s Andělem s kapelami Nightwork a Xindl X.
V červnu jsem v pořadu Pětka v Pomeranči představil svou koloběžku Ferrari.
V srpnu jsem s Milošem Knorem a Tomášem Krausem připravil a posléze i natočil piloty pro televizi Prima.
Po prázdninách pokračuje opět Uvolněte se, prosím. Chystáme dvoustý díl, natočili jsme i speciál k akci Winton Train ve vlakovém kupé a v Londýně.
Na Barrandově pokračuji v režii pořadů Talkshow Jana Saudka a Politická střelnice Zuzany Bubílkové.
V Musicbloku se v září opět objeví Miloš „Knortime“ Knor, Faith No More a Moby.